Lukáš Bulín

Homeopat a poradce v detoxikaci podle MUDr.Jonáše

Už od malička jsem miloval přírodovědu a biologii, vyhrával biologické olympiády, studoval fyziologii a anatomii, a tak pro mě bylo na gymnáziu jasnou volbou studium medicíny.


Záhy jsem se však seznámil s tradiční čínskou medicínou (TCM) a pod taktovkou čínské univerzity v Sečuánu začal studovat umění starých mistrů. Díky TCM jsem se naučil dívat se na člověka jako na jeden celek, ve všem vidět souvislosti a řád.


Když jsem se na začátku tohoto tisíciletí setkal s homeopatií, hned jsem věděl, že je to přesně to, co chci dělat. Hluboká a propracovaná teorie, naprosto nový pohled na člověka a fungování organismu v kombinaci s dosud nevysvětleným způsobem fungování homeopatických léků mě zcela pohltily, stejně jako detoxikační metoda dr.Jonáše, která spojuje Tradiční čínskou medicínu a moderní technologie.


Po období samostudia jsem se začal systematicky vzdělávat na Prague College of Classical Homeopathy, kde jsem absolvoval Intenzivní výcvik v klasické homeopatii, později kurzy Meterie Mediky pro pokročilé a dvouletý Postgraduální kurz. Velkou zkušeností pro mě bylo studium v Řecku u profesora George Vithoulkase, nejvýznamnějšího homeopata současnosti.


Absolvoval jsem Postgraduální výcvik Master Class u světově proslulé homeopatky Anny Vervacke, autorky knihy Vitální přístup. K tomu semináře mnoha zahraničních lektorů a významných homeopatů.


Další vzdělání:

  • IBAM – Indie, Kalkata – studium alternativní medicíny, program Doctor of Medicine in Alternative Medicine – M.D.(A.M.) – hlavní obory: Čínská medicína; Srovnávací a hloubkové studium Naturopatie, Homeopatie a Ayurvédy; Výživa a Biochemie léčiv (probíhá, předpokládané ukončení 2014)
  • Dvouletý Postgraduální výcvik v homeopatii na PCCH
  • International Academy of Classical Homeopathy, Řecko – International Post Graduate Cours (učitelé prof.George Vithoulkas a Dr.Jorgos Kavouras)
  • ECC – výcvik v metodě CIC – metoda kontrolované a řízené detoxikace doktora Jonáše

V mezidobí jsem pracoval s drogově závislými a v krizovém centru. Mám za sebou základy transakční analýzy, psychoterapie zaměřené na tělo, hlubinné abreaktivní psychoterapie, psychosomatiky, krizové intervence, hypnózy atd.


Velmi mě zajímá práce s traumaty, která mimo jiné dobře reagují na homeopatickou léčbu. Absolvoval jsem výcvik v metodě EMI (u Dr.Woltemade Hartmana, Milton H. Erickson Institutes of South Africa (MEISA).) EMI pracuje s pomalými pohyby očí a dokáže integrovat traumatickou událost již během prvního sezení.


Ve své praxi se věnuji výhradně Klasické homeopatii, tak jak ji světu představil Samuel Hahnemann a informační medicíně - detoxikaci dle doktora Jonáše. V případech těžkých deficitních stavů je kombinuji s čínskými bylinami, které umějí rychle dodat potřebnou metérii. U pacientů s anamnézou traumatu doporučuji kombinaci s EMI.